TAD30US05B-P
- Mfr.Part #
- TAD30US05B-P
- Manufacturer
- P-DUKE Technology, Inc.
- Description
- AC/DC CONVERTER 5V 30W
- Manufacturer :
- P-DUKE Technology, Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, FCC, UL
- Current - Output 1 :
- 6 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 30W
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V